Co zaliczamy do chemii profesjonalnej?

produkty do czyszczenia

Chemia profesjonalna stosowana jest do sprzątania hoteli, restauracji, biur, zakładów przemysłowych i różnego rodzaju dużych obiektów. Stanowi podstawowe wyposażenie firm sprzątających. Produkty dzielą się m.in. na te do sprzątania kuchni, łazienek, pomieszczeń sanitarnych oraz powierzchni zmywalnych, a także do prania tkanin, dywanów. Wyróżnia się również profesjonalną chemię wykorzystywaną przez studia detailingu samochodowego oraz dedykowaną dla przemysłu spożywczego, która musi obowiązkowo mieć atesty dopuszczające ją do kontaktu z żywnością.

Jakie są najpopularniejsze profesjonalne środki do sprzątania?

Najczęściej stosowane profesjonalne środki do sprzątania to płyny do mycia podłóg, sanitariów oraz uniwersalne płyny do mycia różnego rodzaju powierzchni. Chemia profesjonalna obejmuje też środki do prania dywanów, wykładzin i tapicerki, produkty do pielęgnacji stali nierdzewnej, odświeżacze powietrza, a także proszki i płyny do prania. Do podstawowych produktów zalicza się też płyny do mycia i szyb i przeszkleń oraz koncentraty przeznaczone do mycia mebli. W wielu gałęziach przemysłu niezbędne są też profesjonalne produkty odtłuszczające.

Czym chemia profesjonalna różni się od chemii gospodarczej?

Chemia profesjonalna wyróżnia się wyższym stężeniem substancji aktywnych, dzięki którym może być stosowania do czyszczenia dużych zabrudzeń. Są to preparaty działające nie tylko silniej, ale też szybciej od chemii gospodarczej. Produkty te są potrzebne między innymi w miejscach, które muszą być sprzątane na bieżąco, w celu zachowania płynności pracy. Profesjonalne produkty to najczęściej koncentraty, z których sporządzany jest roztwór roboczy dopasowany do intensywności i rodzaju zabrudzeń.

Warto przeczytać

©2024 Dafi Papier. Realizacja: artdot.pl