Czym charakteryzuje się papier toaletowy jumbo?

rolki papieru toaletowego

Papier toaletowy jumbo charakteryzuje się dużymi gabarytami. Zazwyczaj wykonany jest z celulozy lub z makulatury. Najpopularniejsze długości rolek papieru jumbo to produkty mające 100 metrów długości, ale można zakupić nawet papier o długości 300 metrów. Stosowany jest przede wszystkim w toaletach publicznych w zakładach przemysłowych, centrach handlowych i szpitalach, czyli w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Najczęściej sprzedawany jest w ekonomicznych opakowaniach zbiorczych.

Gdzie najczęściej stosuje się papier jumbo?

Długie rolki papieru toaletowego jumbo są stałym wyposażeniem restauracji, hoteli, szpitali, lotnisk i dworców kolejowych. Są też wykorzystywane w urzędach, przychodniach, szpitalach i szkołach. Najczęściej kupowane są do toalet w firmach, lokalach usługowych, biurach, fabrykach i zakładach przemysłowych oraz do innego rodzaju miejsc pracy. Znajdują się również w centrach handlowych, na stacjach benzynowych i w budynkach użyteczności publicznej. Rolki umieszczane są w aluminiowych pojemnikach z okienkiem umożliwiającym kontrolę jego ilości oraz ułatwiających dozowanie papieru.

Jakie są zalety papieru toaletowego jumbo?

Wykonany z celulozy papier jumbo jest miękki w dotyku, chłonny i nie zapycha kanalizacji, natomiast ten produkowany z makulatury stanowi bardziej ekonomiczny wybór. To również wybór ekologiczny, ponieważ powstaje z przetworzonych wyrobów papierniczych. Zakup papieru jumbo zabezpiecza przed sytuacją, w której pracownik musi stale kontrolować toaletę, w celu dostarczania zapasów papieru, co jest uciążliwe szczególnie w centrach handlowych i innych miejscach z dużą ilością ludzi, w których częstotliwość wymiany produktu jest wysoka.

Warto przeczytać

©2024 Dafi Papier. Realizacja: artdot.pl