Do czego służą czyściwa przemysłowe?

rolka czyściwa przemysłowego

Czyściwa przemysłowe to wykonane z makulatury, celulozy lub włókniny produkty używane do sprzątania, przypominające ręczniki papierowe. Są jednak trwalsze i mają szersze zastosowanie dzięki wielu właściwościom takim jak wysoka chłonność i odporność na uszkodzenia. W sprzedaży można spotkać czyściwa jednowarstwowe, dwuwarstwowe i trzywarstwowe, które mogą różnić się kolorami i fakturą. Dostępne są zazwyczaj w arkuszach lub w rolkach. Czyściwa mogą być używane zarówno na sucho, jak i na mokro. Dla wygody ich stosowania używa się dozowników podłogowych i ściennych.

Jakie jest zastosowanie czyściw przemysłowych?

Zastosowanie czyściw to usuwanie zabrudzeń przemysłowych z farb, smarów, olejów, rozpuszczalników i różnego rodzaju detergentów. Do tego celu najczęściej używa się produktów z włókniny, która charakteryzuje się wysoką chłonnością. Wielozadaniowe czyściwa używane są nie tylko w zakładach przemysłowych, ale też w gospodarstwach domowych do wycierania zabrudzeń i wody. Są wyprodukowane z bezpiecznych materiałów, które nadają się do kontaktu z żywnością. Czyściwa przemysłowe pomagają utrzymać właściwą higienę miejsca pracy i szybko wyczyścić różnego rodzaju powierzchnie, ale także dłonie. Wyróżnia się też czyściwa bezpyłowe stosowane do polerowania szkła, luster, szyb i karoserii aut. Nie pozostawiają smug i nie zarysowują, dlatego mogą być używane nawet do delikatnych powierzchni.

Gdzie stosuje się czyściwa przemysłowe?

Czyściwa przemysłowe znajdują zastosowanie w branży HoReCa. Są stałym elementem wyposażenia hoteli, łazienek, kuchni, jadłodajni, zapleczy i pomieszczeń socjalnych. Stosowane są nie tylko do usuwania kurzu i płynów, ale też tłustych plam i kleistych zabrudzeń. Znajdują się też w większości warsztatów samochodowych, stacji benzynowych, zakładów produkcyjnych, fabryk i serwisów. Są przydatne również w szpitalach, przychodniach, salonach fryzjerskich, gabinetach kosmetycznych, masażu, piercingu i medycyny estetycznej. Inne branże, w których znajdują zastosowanie to przemysł spożywczy, poligraficzny, lakierniczy, chemiczny, a przede wszystkim firmy sprzątające. Czyściwo przemysłowe to produkt, które jest przydatne wszędzie tam, gdzie występuje duża ilość zabrudzeń powierzchni i potrzebne jest ich osuszanie.

Warto przeczytać

©2024 Dafi Papier. Realizacja: artdot.pl