Ręczniki papierowe to artykuły higieniczne, których większość z nas używa na co dzień – zarówno w domu, jak i w pracy oraz innych miejscach. Wyróżnia się kilka ich rodzajów, a jednym z najczęściej spotykanych z nich są ręczniki papierowe składane. Do czego służą i jakie ich rodzaje można wyróżnić? Wszystkiego dowiesz się z poniższego wpisu na naszym blogu.
Zastosowanie ręczników papierowych składanych
Ręczniki papierowe składane stosowane są głównie w toaletach firmowych i publicznych do osuszania rąk. Umieszcza się je w specjalnych podajnikach. Są bardzo wygodne i pozwalają wysuszyć dłonie szybciej niż suszarki do rąk. Istnieją nawet badania, które potwierdzają, że większość osób preferuje osuszać dłonie właśnie za pomocą ręczników papierowych.
Ręczniki papierowe składane sprawdzają się także poza toaletą: w kuchniach i na stołówkach – zarówno w domach, jak i restauracjach czy hotelach. Nadają się doskonale do usuwania plam i zabrudzeń ze stołów, stolików i okolicy zlewów oraz wycierania naczyń. Można je także wykorzystać do pozbycia się nadmiaru tłuszczu z potraw.
Rodzaje ręczników papierowych składanych
W naszym sklepie znajdziesz kilka ręczników papierowych składanych. Najczęściej stosowane są ręczniki typu ZZ (Z-fold – ręczniki zachodzą na siebie, tworząc literę Z). Produkuje się je z makulatury lub celulozy – te pierwsze są bardziej szorstkie, ale tańsze i bardziej ekologiczne. Ręczniki papierowe składane typu ZZ charakteryzują się uniwersalnym rozmiarem, dzięki czemu pasują do większości podajników dostępnych na polskim rynku.
W sprzedaży dostępne są także ręczniki papierowe Xpress multifold, czyli w składce wielopanelowej. Są dobrym wyborem wszędzie tam, gdzie ręczniki są wrzucane do toalety zamiast do kosza na śmieci. Istnieją też ręczniki papierowe składane C-fold. Sprawdzą się one w łazienkach o małym i średnim natężeniu ruchu. Przemyślana konstrukcja składki C zapobiega marnowaniu papieru. Poza tym wyróżnia się ręczniki papierowe składane V-fold, M-fold czy N-fold.