Ekotrendy w profesjonalnym sprzątaniu

ekologiczne środki czystości

Coraz więcej firm świadcząc usługi, bierze pod uwagę swój wpływ na środowisko naturalne. Papier ekologiczny, czy naturalne środki do mycia to produkty, coraz częściej wykorzystywane przez firmy sprzątające. Rosnąca świadomość dotycząca negatywnego wpływu środków chemicznych na organizm człowieka i środowisko, sprawia, że firmy sprzątające zwracają większą uwagę na dobór produktów. Coraz rzadziej stosuje się silne detergenty, a przedsiębiorstwa zajmujące się sprzątaniem sięgają po naturalne środki czystości.

Jakie są ekologiczne produkty do sprzątania?

Wybierając produkty do sprzątania, warto zwrócić uwagę, czy spełniają one standardy ekologiczne. Można zdecydować się np. na artykuł z popularnym certyfikatem ECO Label. Przyznawany jest, gdy produkt podczas swojego cyklu życia nie wywiera negatywnego wpływu na środowisko naturalne, a środek nie zawiera szkodliwych substancji. W ofercie można znaleźć m.in. naturalne środki do mycia, ekologiczne koncentraty do podłóg i przyjazne środowisku płyny do czyszczenia sanitariów. Oprócz środków czystości, warto też wyposażyć się w papier ekologiczny od firmy wyróżnionej certyfikatem FSC przyznawanym przedsiębiorstwom, które pozyskują drewno z poszanowanej gospodarki leśnej.

Jak być eko sprzątając w domu?

Ekologiczne sprzątanie to nie tylko moda, a często konieczność, ponieważ coraz więcej osób cierpi na różnego rodzaju alergie wziewne, które mogą być wywoływane m.in. przez agresywne środki czystości. Podstawowe produkty, które powinny znaleźć się w ekologicznym schowku to soda spożywcza, ocet i kwasek cytrynowy. Ocet można wykorzystać zarówno do usuwania tłuszczu, jak i kamienia, a kwasek cytrynowy świetnie sprawdza się jako nabłyszczacz. Sodę można z powodzeniem wykorzystywać do czyszczenia piekarnika i usuwania nieprzyjemnych zapachów.

©2024 Dafi Papier. Realizacja: artdot.pl