Ręczniki papierowe ZZ to artykuły niezbędne w toaletach publicznych oraz w pomieszczeniach socjalnych w różnych placówkach, m.in. w przychodniach, centrach medycznych, hotelach, szkołach, restauracjach, a także w szkołach i urzędach. Wykorzystywane są przede wszystkim do osuszania rąk, ale również do wycierania i dezynfekcji różnego rodzaju powierzchni. Pasują do pojemników wieszanych na ścianie, które ułatwiają ich użytkowanie i podnoszą higienę stosowania. Ponadto są to produkty, które zmniejszają negatywny wpływ na środowisko.
Czym charakteryzują się ręczniki składane ZZ?
Najpopularniejsze są ręczniki ZZ z celulozy w kolorze białym. Mają one zazwyczaj wymiary 23 cm x 20,6 cm i pasują do większości podajników ściennych stosowanych w Polsce. Najlepsze ręczniki produkowane są z dwuwarstwowej celulozy, dzięki czemu są trwałe i chłonne. Umożliwiają szybkie wytarcie dłoni po ich umyciu i zapewniają wysoki poziom higieny. Ich stosowane nie wiąże się z ryzykiem przenoszenia wirusów i bakterii, jak jest to np. w przypadku bawełnianych ręczników. Są też wygodne w użytkowaniu, dzięki aplikacji do specjalnego podajnika. Czasem wykorzystywane są też jako serwetki jednorazowego użytku, np. na stołówkach. Ponadto jest to produkt ekologiczny, ponieważ produkowany jest z celulozy i może być powtórnie wykorzystywane po recyclingu.
Gdzie wykorzystywane są ręczniki papierowe ZZ?
Ręczniki papierowe ZZ znajdują zastosowanie w sektorze medycznym. Można spotkać je w gabinetach stomatologicznych i kosmetycznych, w klinikach medycyny estetycznej, przychodniach i szpitalach, a także w salonach masażu. Są przydatne przy dezynfekcji sprzętu medycznego oraz leżanek i foteli w gabinetach diagnostycznych. Wykorzystywane są też w restauracjach, barach oraz w hotelach, a także innych miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak lotniska i dworce kolejowe. Stanowią też podstawowe wyposażenie łazienek w centrach handlowych, urzędach, biurach, szkołach i toaletach firmowych.