Z jakich akcesoriów korzystają profesjonalne firmy sprzątające?

wózek do sprzątania na klatce schodowej

Oprócz środków czystości, każda firma świadcząca usługi sprzątające korzysta również z akcesoriów do sprzątania. Należą do nich papierowe i celulozowe ręczniki, materiały eksploatacyjne, takie jak: worki na śmieci, różnego rodzaju opakowania foliowe na odpady, gumowe i nitrylowe rękawice gospodarcze oraz artykuły do czyszczenia powierzchni na mokro i sucho. Profesjonalne firmy wyposażone są także w kosze na odpady, miski i wiadra, sprzęt ręczny do sprzątania, m.in. miotły i szczotki, a także wózki serwisowe z wiadrem, wyciskarką do mopa i uchwytem na worek.

Jakie są podstawowe artykuły, w które musi być wyposażona firma sprzątająca?

Każda firma zajmująca się utrzymaniem czystości musi być wyposażona w podstawowe artykuły sprzątające do mycia różnego rodzaju powierzchni. Są to przede wszystkim ścierki podłogowe i z mikrofibry, które nadają się do wycierania zakurzonych powierzchni na sucho, a dzięki dobrej absorpcji wody, mogą być też stosowane do sprzątania na mokro. Do mocnych zabrudzeń z olejów i smarów stosuje się druciaki ze stali nierdzewnej, a powierzchnie szklane, witryny, lustra, czy sprzęt RTV sprząta się ścierkami z delikatnych mikrowłókien. Do profesjonalnego czyszczenia potrzebne są również inne akcesoria do sprzątania, takie jak: zmywaki celulozowe i poliuretanowe, gąbki z pianki melaminowej, myjki kuchenne i stalowe czyściki.

Jaki sprzęt ręczny jest niezbędny w firmach sprzątających?

Do niezbędnych akcesoriów, które powinny znaleźć się w wyposażeniu firmy sprzątającej zalicza się wiadra, miski oraz ręczny sprzęt do sprzątania:

  • szczotki do szorowania,
  • zmiotki, szufelki i miotły,
  • mopy i wyciskarki do mopów,
  • przepychaczki do rur i zlewów,
  • myjki do okien,
  • teleskopowe ściągaczki do wody,
  • trzepaczki do dywanów.

Wygodnym rozwiązaniem są wózki serwisowe, które można wyposażyć w wiaderka na wodę, wyciskarkę do mopa, koszyk na środki czystości, kosz na śmieci i przegrody na akcesoria do sprzątania.

Warto przeczytać

©2024 Dafi Papier. Realizacja: artdot.pl