Po czym poznać ekologiczny papier toaletowy?

ekologiczny papier toaletowy

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak przydatnym produktem jest papier toaletowy. Każdego dnia jako ludzkość zużywamy jednak znaczne jego ilości, co nie jest bez znaczenia dla środowiska. Chcesz dołożyć swoją cegiełkę do ochrony naszej planety? Zdecyduj się na ekologiczny papier toaletowy. Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, po czym go poznać.

Materiał wykonania

Aby papier toaletowy można było nazwać ekologicznym, musi być on przede wszystkim wykonany z surowców odnawialnych. Najbardziej przyjazny środowisku jest papier toaletowy z makulatury, który kupisz na przykład w naszym sklepie. To produkt całkowicie biodegradowalny. Coraz większą popularność zdobywa papier toaletowy z bambusa. To roślina, która charakteryzuje się szybkim wzrostem oraz wymaga mniejszej ilości wody i pestycydów niż tradycyjne uprawy drzewne. Dzięki temu wyprodukowany z niej papier jest bardziej ekologiczny.

Certyfikaty

Przy zakupie papieru toaletowego zwróć uwagę na certyfikaty ekologiczne. Jednym z najbardziej rozpowszechnionych z nich jest Ecolabel. To europejski znak jakości ekologicznej przyznawany produktom, których cały cykl życia ma jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne. Innym certyfikatem, na który warto zwrócić uwagę, jest FSC CoC. Oznaczone są nim wyroby z drewna, które pochodzi z odpowiedzialnych źródeł, a w całym łańcuchu dostaw zostały spełnione ściśle określone standardy.

Inne cechy ekologicznego papieru toaletowego

Aby papier toaletowy był ekologiczny, powinien być ściśle nawinięty na rolkę. Im jest ona dłuższa, tym lepiej. Jeśli chodzi o liczbę warstw, to wbrew pozorom ekologiczny papier toaletowy wcale nie musi być jednowarstwowy – wersja dwuwarstwowa jest bardziej wydajna, co pozwala zużyć mniej listków. Poza tym przyjazny dla środowiska powinien być nie tylko sam papier, ale również jego opakowanie. Najlepiej, jeśli zostało ono wykonane z papieru lub tektury. Unikaj produktów zapakowanych w plastikową folię, chyba że jest to plastik biodegradowalny.

Warto przeczytać

©2024 Dafi Papier. Realizacja: artdot.pl