Artykuły higieniczne polecane do domu

papier wc

Artykuły higieniczne to obowiązkowe wyposażenie firm sprzątających, prywatnych przedsiębiorstw, budynków pożyteczności publicznej, ale również gospodarstw domowych. Są niezbędne do zachowania odpowiedniej higieny i czystości w kuchniach, pokojach i łazienkach mieszkań i domów.

Kupując artykuły higieniczne, warto sięgać po produkty przyjazne środowisku, które otrzymały certyfikat EcoLabel oraz atest PZH, co daje gwarancję bezpieczeństwa stosowania wyrobu. Inne ważne certyfikaty to FSC i PEFC, przyznawane produktom, które wytwarzane są z materiałów pochodzących z odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Tego typu artykuły papierowe sprzedają m.in. firmy Celtex, Hanke Tissue, Grite i Papernet.

Jakie są najważniejsze artykuły papierowe do zastosowań domowych?

Jednym z artykułów, w który warto wyposażyć swój dom jest papier ekologiczny Papernet Bio Tech. Jest on w pełni bezpieczny dla skóry, obniża koszty konserwacji kanalizacji i świetnie rozpuszcza się w wodzie. Niweluje brzydkie zapachy i zmniejsza ryzyko zatkania się rur, ponieważ zawiera szczepy mikroorganizmów, które wydzielają enzymy rozkładające substancje organiczne w kanalizacji. W każdym domu powinny znaleźć się również inne artykuły higieniczne papierowe i celulozowe, m.in. ręczniki, chusteczki, serwetki. Przydatne są również czyściwa, które ze względu na wysoką chłonność i trwałość mogą być wykorzystywane do czyszczenia pomieszczeń, takich jak kotłownia, składzik, czy piwnica.

Jakie artykuły higieniczne są niezbędne w kuchni?

W kuchni wykorzystuje się ręczniki kuchenne oraz różnego rodzaju artykuły do mycia naczyń, blatu, zlewu oraz piekarnika. Są to m.in. zmywaki, stalowe druciaki, ścierki gąbczaste, a także ścierki z mikrofibry. Niezbędnym artykułem domowym są ekonomiczne czyściwa celulozowe, np. Luxwiper marki Celtex. Jest ono wykonane w 100% z celulozy, a długość rolki wynosi aż 510 metrów. Produkt otrzymał certyfikat do kontaktu z żywnością, dlatego z powodzeniem można stosować go do sprzątania w kuchni.

Warto przeczytać

©2024 Dafi Papier. Realizacja: artdot.pl