Artykuły higieniczne z celulozy i papieru. Charakterystyka

dozownik z ręcznikiem papierowym

Artykuły higieniczne wyprodukowane z celulozy lub z makulatury stanowią podstawowe wyposażenie zarówno gospodarstw domowych, jak i prywatnych firm oraz budynków użyteczności publicznej. Są niezbędne w toaletach publicznych oraz w pomieszczeniach higieniczno-sanitarnych. Znajdują zastosowanie w hotelach, restauracjach, galeriach handlowych, a także w przychodniach i gabinetach medycyny estetycznej. Można je też znaleźć w szkołach, urzędach oraz w warsztatach samochodowych i fabrykach. Jakie artykuły higieniczne w punktach usługowo-handlowych, przestrzeniach biurowych i w strefie publicznej są zazwyczaj używane?

Jakie są najczęściej stosowane artykuły higieniczne?

Wykonane z papieru, celulozy lub włókniny artykuły higieniczne wykorzystywane są do osuszania rąk, sprzątania różnego rodzaju powierzchni, a także służą utrzymaniu odpowiedniej higieny, np. w gabinetach zabiegowych. Najczęściej stosowane artykuły to:

  • papiery toaletowe,
  • chusteczki higieniczne,
  • czyściwa przemysłowe,
  • ręczniki w roli,
  • ręczniki składane ZZ i do systemów AutoCut,
  • podkłady medyczne.

Czym charakteryzują się wysokiej jakości artykuły celulozowe?

W zależności do miejsca stosowania produktu, artykuł higieniczny musi spełniać określone wymagania. Wykorzystywane w przychodniach, szpitalach, gabinetach masażu i salonach medycyny estetycznej podkłady medyczne muszą być trwałe, by skutecznie zabezpieczać miejsce przeprowadzania badania lub zabiegu i nie rozrywać się np. podczas wykonywania gwałtownych ruchów. Czyściwa przemysłowe w zakładach mechanicznych muszą być chłonne i dostosowane do mocnych zabrudzeń, a te stosowane do polerowania szkła powinny być miękkie i niepylące, aby nie zarysować delikatnej powierzchni. Warto wybierać produkty testowane dermatologicznie, które otrzymały certyfikat PEFC lub EcoLabel.

Warto przeczytać

©2024 Dafi Papier. Realizacja: artdot.pl