Rodzaje podajników do ręczników papierowych.

ręczniki papierowe w podajniku

Ręczniki papierowe to wciąż najpopularniejsza metoda osuszania dłoni po skorzystaniu z toalety. Uważane są za bardziej higieniczne niż suszarki do rąk. Ręczniki umieszcza się najczęściej w podajnikach, które ułatwiają ich dozowanie i ograniczają zużycie papieru. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje podajników na ręczniki papierowe oraz czym się charakteryzują.

Podajniki ręczne i automatyczne

Podajniki do ręczników papierowych można podzielić ze względu na różne kryteria. Pierwszym z nich jest sposób podawania. Bardzo popularne są podajniki do ręczników papierowych obsługiwane ręczne. W tego typu modelach dozowanie kolejnych odcinków odbywa się w sposób manualny – użytkownik pociąga za ręcznik i odrywa tyle listków, ile potrzebuje. Rzadziej spotykane są podajniki ręczne z dźwignią.

Coraz częściej w toaletach spotyka się automatyczne podajniki do ręczników papierowych, nazywane także bezdotykowymi. Wyposażone są w czujnik zbliżeniowy – gdy dłoń znajdzie się w jego zasięgu, same podają kolejne odcinki papieru. Dzięki temu, że użytkownik ma kontakt tylko z pobieranym listkiem lub składką, podajniki automatyczne są bardziej higieniczne od modeli z dźwignią.

Podajniki na ręczniki w rolce i składane

Podajniki na ręczniki papierowe można podzielić także ze względu na rodzaj ręczników, które można w nich umieścić. Podajniki na ręczniki w roli występują w dwóch typach. Pierwszym z nich są podajniki na ręczniki w roli centralnego dozowania. Ręcznik papierowy do podajnika umieszczony jest w nich pionowo i dozowany centralnie, czyli od środka. Zazwyczaj konieczne jest uprzednie wyciągnięcie tulei. Dostępne są też podajniki na rolki dozowane zewnętrznie – ręczniki ułożone są w nich poziomo i odwijane z zewnętrznej części rolki. Poza tym istnieją podajniki na ręczniki papierowe w składce: ZZ, CC czy wielopanelowe. Są dość płaskie, więc dobrze sprawdzają się w niewielkich toaletach.

Warto przeczytać

©2024 Dafi Papier. Realizacja: artdot.pl